TNPU120641K2BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120641K2BZEN00
Description
RES SMD 41.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
41.2kOhm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Vishay / Dale TNPU120641K2BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 41.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C