TNPU1206412RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206412RBZEN00
Description
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
412Ohm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
AEC-Q200
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Vishay / Dale TNPU1206412RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 412Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C