TNPU1206402KBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206402KBZEN00
Description
RES SMD 402K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
402kOhms
Height :
660.4μm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1206 (3216 Metric)
Vishay / Dale TNPU1206402KBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 402kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C