TNPU12063K83BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12063K83BZEN00
Description
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
3.83kOhms
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
660.4μm
Supplier Device Package :
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Width :
1.6002mm
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Vishay / Dale TNPU12063K83BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 3.83kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C