TNPU12063K40BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12063K40BZEN00
Description
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tape and Reel (TR)
Height :
660.4μm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
21 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
3.4kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Vishay / Dale TNPU12063K40BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 3.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C