TNPU12063K16BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12063K16BZEN00
Description
RES SMD 3.16K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
660.4μm
Width :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
6 Weeks
2
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2004mm
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
3.16kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay / Dale TNPU12063K16BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 3.16kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C