TNPU120639K2BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120639K2BZEN00
Description
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
39.2kOhms
Factory Lead Time :
6 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Series :
TNPU
Vishay / Dale TNPU120639K2BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 39.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C