TNPU120636K5BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120636K5BZEN00
Description
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
36.5kOhms
2
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Vishay / Dale TNPU120636K5BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 36.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C