TNPU1206365KBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206365KBZEN00
Description
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
1206 (3216 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
365kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
21 Weeks
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
660.4μm
TNPU
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C