TNPU1206360RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206360RAZEN00
Description
RES SMD 360 OHM 0.05% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
660.4μm
Supplier Device Package :
TNPU
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Length :
3.2004mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
6 Weeks
Tolerance :
±0.05%
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
360Ohms
Vishay / Dale TNPU1206360RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 360Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C