TNPU1206360KAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206360KAZEN00
Description
RES SMD 360K OHM 0.05% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
360kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Vishay / Dale TNPU1206360KAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 360kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C