TNPU120635K7BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120635K7BZEN00
Description
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Published :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
49 Weeks
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
35.7kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay / Dale TNPU120635K7BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 35.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C