TNPU1206340KBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206340KBZEN00
Description
RES SMD 340K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
660.4μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
1206 (3216 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
340kOhms
Width :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Vishay / Dale TNPU1206340KBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 340kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C