TNPU120633K2BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120633K2BZEN00
Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
33.2kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Vishay / Dale TNPU120633K2BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 33.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C