TNPU120633K0BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120633K0BZEN00
Description
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
33kOhm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Series :
TNPU
Vishay / Dale TNPU120633K0BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 33kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C