TNPU1206330RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206330RAZEN00
Description
RES SMD 330 OHM 0.05% 1/4W 1206
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPU
Height :
660.4μm
Factory Lead Time :
49 Weeks
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.05%
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
330Ohms
Supplier Device Package :
Vishay / Dale TNPU1206330RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 330Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C