TNPU1206316KBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206316KBZEN00
Description
RES SMD 316K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
316kOhm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Number of Terminations :
2
Published :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Ratings :
AEC-Q200
Height :
660.4μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay / Dale TNPU1206316KBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 316kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C