TNPU120630K9BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120630K9BZEN00
Description
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Series :
TNPU
Published :
Resistance :
30.9kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU120630K9BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 30.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C