TNPU12062K74BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12062K74BZEN00
Description
RES SMD 2.74K OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
49 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6002mm
TNPU
Length :
3.2004mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package :
Height :
660.4μm
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
2.74kOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay / Dale TNPU12062K74BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 2.74kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C