TNPU12062K10BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12062K10BZEN00
Description
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
2.1kOhms
Width :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
660.4μm
Vishay / Dale TNPU12062K10BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 2.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C