TNPU1206294RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206294RBZEN00
Description
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
294Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.2004mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Vishay / Dale TNPU1206294RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 294Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C