TNPU120628K0BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120628K0BZEN00
Description
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Resistance :
28kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Tape and Reel (TR)
Vishay / Dale TNPU120628K0BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 28kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C