TNPU120627K4BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120627K4BZEN00
Description
RES SMD 27.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
27.4kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Factory Lead Time :
6 Weeks
Vishay / Dale TNPU120627K4BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 27.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C