TNPU1206270RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206270RBZEN00
Description
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
270Ohms
Factory Lead Time :
15 Weeks
Supplier Device Package :
Published :
Vishay / Dale TNPU1206270RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 270Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C