TNPU120626K1BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120626K1BZEN00
Description
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Resistance :
26.1kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay / Dale TNPU120626K1BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 26.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C