TNPU1206267RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206267RAZEN00
Description
RES SMD 267 OHM 0.05% 1/4W 1206
Height :
660.4μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2004mm
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
267Ohms
Factory Lead Time :
6 Weeks
Vishay / Dale TNPU1206267RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 267Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C