TNPU1206255RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206255RBZEN00
Description
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
6 Weeks
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
255Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Tape and Reel (TR)
Vishay / Dale TNPU1206255RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 255Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C