TNPU1206243RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206243RBZEN00
Description
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
243Ohms
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Published :
Vishay / Dale TNPU1206243RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 243Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C