TNPU1206237KBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206237KBZEN00
Description
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
660.4μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
237kOhm
Vishay / Dale TNPU1206237KBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 237kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C