TNPU120622K6BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120622K6BZEN00
Description
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
22.6kOhms
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Published :
Tolerance :
±0.1%
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay / Dale TNPU120622K6BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 22.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C