TNPU120622K1BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120622K1BZEN00
Description
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
22.1kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU120622K1BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 22.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C