TNPU1206220RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206220RAZEN00
Description
RES SMD 220 OHM 0.05% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
660.4μm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
21 Weeks
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Construction :
Chip
Series :
TNPU
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.05%
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
220Ohm
Vishay / Dale TNPU1206220RAZEN00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPU Series, Thin Film, 220Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C