TNPU120621K0BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120621K0BZEN00
Description
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Resistance :
21 kOhms
Brand :
Amphenol Positronic
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Subcategory :
D-Sub Connectors
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
1 (Unlimited)
Positronic
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Vishay / Dale TNPU120621K0BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 21 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C