TNPU1206215RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206215RAZEN00
Description
RES SMD 215 OHM 0.05% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2004mm
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.05%
Series :
TNPU
Max Power Dissipation :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height :
660.4μm
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
215Ohms
Width :
1.6002mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU1206215RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 215Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C