TNPU1206210RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206210RBZEN00
Description
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
210Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU1206210RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 210Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C