TNPU120620K5BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120620K5BZEN00
Description
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Resistance :
20.5kOhms
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay / Dale TNPU120620K5BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 20.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C