TNPU1206200KBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206200KBZEN00
Description
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6002mm
Ratings :
AEC-Q200
Length :
3.2004mm
Resistance :
200kOhms
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
20 Weeks
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thin Film
Height :
660.4μm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Vishay / Dale TNPU1206200KBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 200kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C