TNPU12061K65BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12061K65BZEN00
Description
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.6002mm
Resistance :
1.65kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2004mm
1206 (3216 Metric)
Vishay / Dale TNPU12061K65BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 1.65kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C