TNPU12061K62BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12061K62BZEN00
Description
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/4W 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
1.62kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Vishay / Dale TNPU12061K62BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 1.62kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C