TNPU12061K18BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12061K18BZEN00
Description
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Series :
TNPU
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
21 Weeks
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.18kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.2004mm
Height :
660.4μm
Width :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Vishay / Dale TNPU12061K18BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 1.18kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C