TNPU1206169RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206169RBZEN00
Description
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
169Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay / Dale TNPU1206169RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 169Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C