TNPU08059K76BZEN00
Mfr.Part #
TNPU08059K76BZEN00
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
9.76kOhms
Tolerance :
±0.1%
Length :
2.0066mm
Supplier Device Package :
Width :
1.2446mm
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Vishay / Dale TNPU08059K76BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 9.76kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C