TNPU0805910RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU0805910RBZEN00
Description
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/8W 0805
TNPU
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
910Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
125mW
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
21 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION, RATED AC VOLTAGE (V): 150
Construction :
Chip
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
558.8μm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Vishay / Dale TNPU0805910RBZEN00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPU Series, Thin Film, 910Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C