TNPU080580K6BZEN00
Mfr.Part #
TNPU080580K6BZEN00
Description
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
2.0066mm
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPU
Published :
Height :
558.8μm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Width :
1.2446mm
Max Power Dissipation :
125mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
80.6kOhms
Tolerance :
±0.1%
Vishay / Dale TNPU080580K6BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 80.6kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C