TNPU0805715RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU0805715RBZEN00
Description
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/8W 0805
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Additional Feature :
HIGH PRECISION, RATED AC VOLTAGE (V): 150
Composition :
Thin Film
Resistance :
715Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Height :
558.8μm
Working Voltage :
150V
Construction :
Chip
Factory Lead Time :
20 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Vishay / Dale TNPU0805715RBZEN00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPU Series, Thin Film, 715Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C