TNPU08056K19BZEN00
Mfr.Part #
TNPU08056K19BZEN00
Description
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/8W 0805
Factory Lead Time :
6 Weeks
Surface Mount :
yes
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
Chip
Packing Method :
TR, 7 INCH
Max Power Dissipation :
125mW
Series :
TNPU
Resistance :
6.19kOhm
Height :
558.8μm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION, RATED AC VOLTAGE (V): 150
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay / Dale TNPU08056K19BZEN00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPU Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C