TNPU0805698RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU0805698RBZEN00
Description
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/8W 0805
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION, RATED AC VOLTAGE (V): 150
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Tape and Reel (TR)
Height :
558.8μm
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Chip
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
FIXED RESISTOR
Resistance :
698Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Working Voltage :
150V
TNPU
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Vishay / Dale TNPU0805698RBZEN00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPU Series, Thin Film, 698Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C