TNPU0805665RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU0805665RBZEN00
Description
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/8W 0805
2
Max Power Dissipation :
125mW
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height :
558.8μm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2.0066mm
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
665Ohms
Series :
TNPU
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
AEC-Q200
Width :
1.2446mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay / Dale TNPU0805665RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 665Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C