TNPU08055K62BZEN00
Mfr.Part #
TNPU08055K62BZEN00
Description
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION, RATED AC VOLTAGE (V): 150
Max Power Dissipation :
125mW