TNPU08054K53AZEN00
Mfr.Part #
TNPU08054K53AZEN00
Description
RES SMD 4.53KOHM 0.05% 1/8W 0805
1 (Unlimited)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION, RATED AC VOLTAGE (V): 150
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
150V
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
Tolerance :
±0.05%
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
Chip
Resistance :
4.53kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Vishay / Dale TNPU08054K53AZEN00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPU Series, Thin Film, 4.53kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~125°C